Zamknij okno ( X )

 

NIEOPERACYJNE USUWANIE ŻYLAKÓW

Istnieje obecnie wiele metod usuwania żylaków bez konieczności przeprowadzania operacji. Są to metody skuteczne, bezpieczne i małoinwazyjne. Do najbardziej popularnych zabiegów zaliczamy skleroterapię, czyli zamykanie światła żył ze zmianami żylakowymi poprzez podanie do wnętrza naczynia środka zwłókniającego (najczęściej w Polsce stosowany jest Polidocanol). Efekty zabiegu obserwować można już kolejnego dnia, w przypadku małych naczyń lub do kilku tygodni, jeśli zmiany żylakowe były bardzo duże. 

Inne metody nieoperacyjnego leczenia żylaków kończyn dolnych

  • skleroterapia piaskowa Tessariego
  • echosleroterapia
  • mikroskleroterapia
  • elektrokoagulacja naczynek

    Do innych metod zaliczyć można flebektomię ambulatoryjną (usuwanie żylaków poprzez nacięcie skórne), terapię wewnątrznaczyniową za pomocą fal radiowych (żylaki zostają usunięte wskutek termoablacji, wywoływanej przez fale elektromagnetyczne), laseroterapię wewnątrznaczyniową (wprowadzany jest cewnik do światła żylaka, a następnie przez niego światłowód z światłem laserowym które wywołuje termoablację), leczenie parą wodą, ablację mechanochemiczną.

Są to bezpieczne metody, zyskujące coraz większą popularność z uwagi na bardzo dobre efekty przy angiektazjach, teleangiektazjach, wenulo-angiektazjach, małych pajączkach, wenulektazjach. Możliwe jest również powtarzanie zabiegów co kilka lat.Specjalista chirurg dr n. med. Robert Tworus © 2015 Warszawa

Leczenie żylaków